10 KASIM ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI
 
Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümü nedeniyle yapılacak anma programı açıklandı.
 
Kaymakamlığımızca düzenlenen programa göre; ATATÜRK’ü anma törenlerine, 10 Kasım Cumartesi günü saat 08.50’de Tören Alanında başlanacak.
 
09.02’ de Atatürk Anıtına Tören sunucusu tarafından yapılacak çağrı ile protokol sırasına göre Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunulacaktır.
 
Çelenklerin sunulmasının akabinde, 09.05’ te 2 (iki) dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır. 2(iki) dakikalık saygı duruşu süresince Belediye yayın cihazından siren çalınacak, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Amirliği ve Sivil araçlar klakson çalacaklardır.
 
Saygı Duruşunun bitimi ile İstiklâl Marşı eşliğinde Bayrak göndere çekilecektir. Göndere  çekili bulunan Bayrak, ağır ağır yarıya kadar indirilecek, İstiklal Marşı’nın bitiminde tören tamamlanacaktır. (Törende bayrağı yarıya kadar indirecek öğrenci ile direğin sağ ve solunda bayrağa dönük olarak bulunan diğer iki öğrenci, Bayrak indirilmeden bayrağı selamlayacaklardır.)
 
Çelenk Sunma Töreninden sonra saat 09.30’ da, 10 Kasım Atatürk’ ü Anma Programına Baykan Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda devam edilecektir.
 
10.11.2018 Cumartesi günü kurum, kuruluş ve okullardaki bayraklar saat 09.05’ ten güneşin batışına kadar yarıya indirilmiş olarak bulundurulacaktır.