Baykan da ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş bir araya geldi.
 
Sanat sokağında düzenlenen anma etkinliklerinde vatandaşlar, tekbirler getirerek FETÖ’nün darbe girişimine bir kez daha tepkisini ortaya koydu. Etkinlik,Şehit ve Gazi derneğinin önünden başlayarak sanat sokağına vatandaşların yürüyüşü ile başladı.
 
Merkez camii İmamı Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam eden programda konuşan Kaymakamımız Mehmet KOCABEY, 15 Temmuz’un yıl dönümü münasebetiyle dosta düşmana birliklerini, beraberliklerini bir defa daha göstermek ve şehitleri, gazileri hayırla yad etmek için alanda toplandıklarını söyledi.
 
        "İnşallah Allah bize bir daha böyle kötü günleri yaşatmasın." diyen KOCABEY, bir yıl önce Türkiye’nin tarihindeki en büyük ihanetlerden birisini yaşadığını dile getirdi.
 
       
 
        "Asker üniforması altında birileri bu milletin canına kast etti, kanına kast etti, birliğine kast etti. Milletimize karşı yapılan bu ihanete hep birlikte karşı koyduk."
 
 
 
 
        Gazi Meclisteki Şehitleri Anma Töreninde halka seslenen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı meydana kurulan dev sinevizyondan canlı izleyen vatandaşlar daha sonra İmam şafi camiinde sabah namazı kıldı. Namaz sonrası vatandaşlara çorba ikramında bulunuldu.