15 Temmuz gecesi bu ülke farklı bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin çeşitli kademeleri içerisine yuvalanmış Fetullahçı Terör Örgütü mensubu hainlerin başlatmış olduğu bu darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine vatanı, milleti, bayrağı ve demokrasiye sahip çıkmak için sokağa çıkan kahraman halkımızın gösterdiği büyük bir cesaret örneği ile bertaraf edildi.
 
        15 Temmuz ihanetini asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.
 
        O karanlık gece şehadete yürüyen kahraman vatansever kardeşlerimiz kanlarını canlarını feda ederek bu güzel vatanı ve sevdiklerini bize emanet olarak bıraktı.
 
        Şimdi bu emanete sahip çıkma zamanıdır. Şimdi birlik olma ve yaraları sarma zamanıdır. Alçak darbe girişimini engelleyen kahraman şehitlerimize, gazilerimize ve onların ailelerine Aziz Türk milleti olarak sahip çıkmak bizim en büyük görevimizdir.
 
        Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında ve hizmetinde olacağız.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, halkımızı 15 Temmuz akşamı yapılacak anma etkinliklerine davet ediyorum.
 
        Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin.