Baykan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aracılığıyla İhtiyaç Sahibi 1000 Aileye Kömür Yardımı Yapıldı.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce ilçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına 2018-2019 kış mevsimi için tahsis edilen 1000 ton torbalı kömür ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.
 
İlçemiz merkez ve bağlı yerleşim birimlerinde ikamet eden ailelerin ekonomik ve sosyal durumları dikkate alınarak ilçemiz Baykan, Atabağı ve Veyselkarani beldelerinde yapılan sosyal incelemeler sonucunda belirlenen toplamda 1000 aileye, aile başına 1 ton kömür yardımı yapıldı.
 
Kaymakamımız konuyla ilgili olarak, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından temin edilen kömürün dağıtımını tamamladık. Devletimiz aracılığı ile sağlanan kömür yardımı, muhtaç ailelerimizin kışlık yakacak ihtiyacını karşılayacak. Her zaman olduğu gibi devletimiz Sosyal Devlet İlkesi gereği ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya ve ihtiyaçlarını gidermeye devam edecektir.” İfadelerini kullandı.
 
Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ Bey’in gezerek incelemelerde bulunduğu 3 ayrı noktada 9 gün içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli gözetiminde, imza karşılığı ihtiyaç sahibi 1000 aileye kömür dağıtımı tamamlandı.