“BAYKAN’DA OKUMA SEFERBERLİĞİ PROJESİ” KAPSAMINDA KİTAP TOPLAMA FAALİYETLERİNE
DESTEKLER ARTARAK DEVAM EDİYOR
 
Baykan Kaymakamlığı tarafından 2018 Eylül ayı itibarı ile başlatılan “Baykan’da Okuma Seferberliği Projesi” kapsamında Türkiye genelinde bankalar nezdinde başlatılan kitap toplama faaliyetine destekler artarak devam ediyor.
 
Bankaların Genel Müdürlükleri nezdinde başlatılan girişimler ses vermeye başladı. İş Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bankası başlatılmış olan “Baykan’da Okuma Seferberliği Projesi” ne göndermiş olduğu kitaplarla destek verdi.
 
Kaymakamımız önderliğinde seçilen okullarda İş Bankası Diyarbakır Bölge Müdürü, Van Bölge Müdür Yardımcıları, Batman Şube Müdürü ve Siirt Şube Müdürlerinin katılımı ile Cumhuriyet Ortaokulunda kitap ve satranç dağıtımını birlikte başlatmışlardır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı olan ilk-orta ve lise olmak üzere toplam 47 okulumuzda kitap ve satranç dağıtımı gerçekleştirilmiştir.
 
Kaymakamımız, “Cumhuriyet Ortaokulunda gerçekleştirilen kitap ve satranç dağıtımında okullarımız ve okul kütüphanelerimiz için başlatmış olduğumuz ‘Kitap Toplama’ faaliyetlerinde hedefimiz ilçemiz için toplamda en az 20.000 kitabın okullarımıza kazandırılmasıdır. Bu kapsamda Bankalarımızın Genel Müdürlükleri nezdinde başlatmış olduğumuz faaliyet sonuçlarını vermeye başlamıştır. Projemize destek olan üç bankamıza, banka yetkililerine ve çalışanlarına okullarımız adına şükranlarımı sunarım.” ifadelerini kullandı ve katılım gösteren Bölge Müdürü Celal Gökhan TEMİZ ve Bölge Müdürlüğüne bağlı Şube Müdürlerine teşekkür etti.