BAYKAN’DA, ‘UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE’ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
 
Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ başkanlığında Baykandaki İmam Şafi Konferans Salonunda ‘Uyuşturucu ile Mücadele’ toplantısı yapıldı. Toplantıda Kaymakamımız, başta okullar olmak üzere, okul çevrelerinde gerekli tedbirlerin alınması noktasında hassasiyetin en üst seviyede gösterilmesini istedi.
 
Toplantıya, İlçe Emniyet Amiri ve bağlı Polis Merkezi Amirleri, İlçe Jandarma Komutanı ve bağlı Karakol Komutanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Müftüsü, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri, Zabıta Amirleri, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı, Devlet Hastanesi Başhekimi ve  ilgili kurumların personeli katıldı.
 
Gençlerin geleceğini etkileyen bu hassas konunun eğitim boyutuna dikkat çeken Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ, “İlgili kurumların birlikte yürütecekleri çalışmalarla, okullarda verilen rehberlik hizmeti, veli eğitimi de dahil olmak üzere farkındalığı artıracak çalışmaların yapılması hususunda azami hassasiyet gösterilmesini istiyorum. Bağımlılıkla mücadelede toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşmekte, uyuşturucu ile mücadele konusunda ailelerin, servis şoförlerinin ve öğretmenlerin daha dikkatli olmaları gerekiyor. Biz Kaymakamlık ve Belediyeler olarak tüm kurumlarımızla birlikte  mücadele konusunda her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.