HER AN VATANDAŞIMIZLA İÇ İÇEYİZ
 
13 eylül 2018 tarihinde başlamış olduğumuz Baykan kaymakamlığı/Baykan Belediye Başkan V./Veysel Karani Belediye Başkan V./Atabağı Belediye Başkan V.  görevlerimizin önemi ve hassasiyetine binaen,  her an vatandaşımızla iç içe olmayı çok önemsiyoruz.
 
Göreve başladığımız ilk günden bugüne izlemiş olduğumuz temel ilke vatandaşımızın devletimize ulaşmasında aracısız bir şekilde, vatandaşımızı güçlü kılmaktır. Kaymakam olarak 7/24 Baykan ve Baykanlı hemşerilerimiz için hizmet üretme anlayışındayız. Bu kapsamda pek çok alanda projeler başlatmış durumdayız.
 
Devletimizin milletimize en iyi hizmeti sunabilmesi amacı ile Baykan Kaymakamlığımız sınırları içerisinde ( toplam 563 km2) 9 mahalle,30 köy ve 34 mezrada engelli, yaşlı, bakıma muhtaç, yetim, kimsesiz ve dezavantajlı konumda olan (kadın, genç vb.) vatandaşlarımızla ilgili projeleri hayata geçireceğiz.
 
Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ  “Devletimizin kapısı olan Kaymakamlık hizmet binamız her an genci, yaşlısı, engellisi, erkeği, kadını, esnafı, tüccarı, çiftçisi dolayısı ile toplumun tüm kesimlerine sonuna kadar açıktır. Bizler her zaman ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, kahvehane ziyaretleri, okul ziyaretleri, köy ve belde ziyaretleri ile vatandaşlarımızın yanında olacağız. Devletimizin yarım kalmış tüm yatırımlarını ve ilçeye ilk geldiğimiz günden bu yana defaten gerçekleştirdiğimiz köy ve mahalle muhtarları toplantısı, belediye birim müdürleri ile gerçekleştiren toplantılar, ilçe idare şube başkanları ile gerçekleştirilen toplantılar, kanaat önderleri ve siyasilerle gerçekleştirilen toplantılar neticesinde ilçemizin öncelikli sorunlarını içeren 1. İş planımızı devreye sokmuş durumdayız. Yarım kalmış tüm yatırımları ve eş zamanlı olarak gerçekleştireceğimiz diğer tüm yatırımları devletin mali mevzuatına göre (4734/4735/2886/5018 sayılı kanunlar çerçevesinde) açıklık, şeffaflık, hesap verebilirlik ilkelerine uygun olarak gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullanarak sözünü bitirdi.