İLÇEMİZDE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

A- A+
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95.’nci yıl kutlama törenleri, ilçemizde kutlandı.
 
Kutlama törenleri, eski hükümet konağı bahçesindeki ATATÜRK anıtında çelenk sunumuyla başlayıp, aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yüzbaşı Volkan ÖZCAN yaptı.Konuşmasında 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Hattı müdâfaa yoktur, sathı müdâfaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." şiarıyla zafere yürüyen Türk milleti; istiklâl ve istikbâline gölge düşürecek en ufak bir tehdidi nasıl püskürteceğini, yekvücut olduğunda önünde hiçbir engelin duramayacağını, bütün dünyaya bir kez daha haykırmıştır.'
 Baykan ilçe Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine geçildi. Kaymakam Mehmet KOCABEY günün önemini anlatan konuşma yaptı. Ardından İlçe Müftü V. Kemal ARPACI Aziz şehitlerimize dua ederek 30 Ağustos Zafer Bayramı burada sona erdi.
 
 
 
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama törenine; Kaymakam Mehmet KOCABEY,İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aykan ÇAKAR,İlçe Emniyet Amiri Halil KARAGÖZ, askeri erkân, kurum müdürleri, siyasi Parti İl Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.