İlçemizde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Programı Düzenlendi
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Baykan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlçemizde bulunan Şölen Düğün & Konferans salonunda yapılan programa halkın ilgisi yoğundu.
 
İstiklal Marşı ile başlayan programda, Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ Bey, Kaymakamımızın eşi Nurşen GÜRBÜZ TUNÇ Hanımefendi, Baykan Devlet Hastanesi Başhekimi Aliye ARSLAN ve İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Meral ALKAŞ CEYLANİ Hanımefendi günün anlam ve önemine dair konuşmalarını yaptılar. Ardından Kaymakamlığımızca hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı.
 
Kaymakamımız yaptığı konuşmada ; “Bugün, dünyanın her yerinde kadının anıldığı, kadınlar günü özelinde birçok etkinlik düzenlenmektedir. Kaymakamlık ve Belediyeler olarak düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğin en temel amacı, İlçemizdeki tüm kadınların hatırlanması, başarı hikayelerinin anlatılması, kadınlarımızın toplumsal sorunlarının dile getirilmesi ve Kaymakamlığımız destekleriyle yürütülen çalışmalar sonucunda, kadınlarımızın neler yapabileceğinin canlı örneklerinin sunulmasıdır.
 
Özellikle son yıllarda Kaymakamlığımız ve Belediyelerimiz aracılığı ile yürütülen faaliyetler sonrasında, İlçemizde kadınlarımızın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği ile yararlanabilecekleri, kendilerini geliştirip gerçekleştirebilecekleri kurslar açılmış; Düzenlenen bu kurslar sayesinde kadınlarımız; sosyal hayata entegre olmuş, sosyalleşmiş, meslek edinmiş ve meslek sahibi olmuşlardır. Dolayısıyla ekonomik anlamda ev ekonomilerine katkıları olmuş, kendilerinde var olan yetenekleri sergileme fırsatı bulmuşlardır. Kaymakamlığımız ve Belediyelerimizce gerçekleştirilen “KADIN YAŞAM MERKEZLERİ” kadınlarımızın kendilerine olan güvenlerinin arttığı, kendilerini gerçekleştirdikleri yerler haline gelmiştir.
 
İlçemizdeki kadınlarımız için yapmış olduğumuz çalışmalar artarak devam edecektir. Dolayısıyla toplumda Kadın varsa sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir toplum var demektir. Bu vesile ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyor. Selam ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.
 
Çeşitli yarışmaların yapıldığı ve sürpriz hediyelerin verildiği programın ardından kadınlarımız ilden gelen ses sanatçısı ile doyasıya eğlendiler.