İLÇEMİZDE VATANDAŞLARIMIZIN YOĞUN KATILIMI İLE OKULLAR ARASI SES YARIŞMASI DÜZENLENDİ
 
Baykan Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü   tarafından düzenlenen okullar arası ses yarışması finali vatandaşların yoğun katılımı ile Baykan 15 Temmuz meydanında yapıldı.
 
10 öğrencinin finale kaldığı yarışmada, canlı performanslarıyla halkın büyük beğenisini kazanan finalistler, programa gelen konuklara yeteneklerini sergilediler.
 
Yarışmayı organize eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vahap GÜLMEZ, ilçede ilk defa düzenlenen ses yarışmasına destek ve katkılarından dolayı İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet TUNÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Eşref ALTUN,  Jüri üyesi olarak yer alan Baykan Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Fatmanur SARIKAYA, Cumhuriyet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ahmet GÜNAŞAN ve Baykan Yatılı Bölge Ortaokulu Müzik Öğretmeni Tuğba ÇELİK ve yoğun katılımları ile yarışmanın bir konser havasında geçmesini sağlayan çok değerli  Baykan halkına çok teşekkür etti.
 
Yarışmada 1. olan Ulaştı Ortaokulu öğrencisi Yeliz YEŞİLIŞIK,  2. olan Baykan Anadolu Lisesi Öğrencisi  Hasan ALANTAR ve 3. olan Baykan Anadolu Lisesi öğrencisi Sibel ERDEM’e ödüllerini, Kaymakamımız Mehmet TUNÇ makamında takdim etti.
 
Yarışma şartnamesi gereği 1. Öğrenciye 1000 TL  2. Öğrenciye 750 TL  3. Öğrenciye 500 TL ödül verildi. Finale kalan diğer öğrencilere de İlçe Kaymakamı Mehmet TUNÇ tarafından makamında teselli hediyesi ve tüm öğrencilere gösterdikleri medeni cesaretten dolayı başarı belgesi verildi.