KAYMAKAM MEHMET TUNÇ “EĞİTİMDE 2023 VİZYONU” KAPSAMINDA ÖĞRETMENLER İLE TOPLANTILARA DEVAM EDİYOR
 
 
Kaymakam Mehmet TUNÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Şube Müdürlerimiz, Okul Müdürlerimiz ve ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerinizin katılımıyla 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ilçemizde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında geniş kapsamlı toplantılarına devam ediyor. 
 
Kaymakamımız Mehmet TUNÇ yaptığı konuşmada, 2019 Akademik takvimi anlamında eğitim ve öğretimin sona doğru yaklaştığını akademik anlamda hedeflediğimiz hususları elde edebilmek amacıyla özellikle sınava girecek öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarının diri tutabilmek amacıyla deneme sınavlarına, sene başından itibaren önem verdiğimiz “Veli (Ev) Ziyaretlerine”, Rehberlik hizmetlerin de öğrencilerimizin moral, motivasyonlarına dönük bilgilendirmelere önem verilmesi gerektiğine önemle vurgu yapıldı.
 
İdarecilere, öğretmenlerin mutlaka sürecin en başından itibaren fikirlerinin alınmasını ve planlamaya dâhil edilmesinin gerektiğini vurguladı. Kaymakam TUNÇ, 12. Sınıf ve 8. Sınıf öğrencilerinin daha titiz ve hassas bir çalışma gerçekleştirebilmesi amacıyla “Destekleme Yetiştirme Kurslarında öğrencilerin eksik olduğu konuların tekrarlarının yapılması gerektiği vurgulandı.
 
 Kaymakam Mehmet TUNÇ, toplantıya katılan tüm öğretmen ve idarecilere teşekkür etti. Bu tür toplantıların devam edeceğini dile getiren Kaymakamımız, tüm öğretmen ve idarecilerin dönem sonuna kadar başarılarının artarak devam etmesini temenni ederek toplantıyı sonlandırdı.