Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ 3 Aralık Engelliler Gününde Engelli Gençlerimizle Birlikte
 
Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle Veyselkarani Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin düzenlemiş olduğu etkinliklere katıldı. Baykan, Veysel Karani ve Atabağı’ndan iştirak eden aileler, Kanaat Önderleri, idarecilerimiz, okullardan öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı ile etkinlik çoşku ile kutlandı.
 
Kaymakamımız düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, “ Engellilik konusu ülkemizde yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren çok önemli bir konudur. Engelli vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik ve kültürel yaşamlarını kolaylaştıracak her türlü iş ve işlemi yapmalıyız. Kamu ve özel kurum ve kuruluşlarımız engelleri topyekûn birlikte kaldıracak iyileştirmeleri gerçekleştirmelidir. Amacımız engellilerimizin eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımlarının en sağlıklı şekilde yapılmasıdır. Engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kolaylaştırılması en önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ engelli gençlerimizle birlikte olmak bu özel günü onlarla paylaşmak amacıyla eşi Nurşen GÜRBÜZ TUNÇ Hanımefendi ile birlikte Veyselkarani Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek, okul idarecileri, özel eğitim öğretmenleri, fizyo terapist, öğrenciler ile sıcak samimi bir zaman geçirdiler. Özel eğitim gören öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakamımız ve eşi Nurşen Hanım öğrencilerle birlikte pasta kesip, sohbet ettiler. Öğrencilerin yapmış oldukları çalışmaları incelediler. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi sahibi Asım GÜCEL ve öğretmenlerle hasbihal eden Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ ve Eşi Nurşen Hanım ardından ziyaretlerini sonlandırdılar.