KAYMAKAM/BELEDİYE BAŞKAN V. MEHMET TUNÇ BEY ÇUKURCA KARAKOL KOMUTANLIĞI, ÇUKURCA İLKOKULU VE EV ZİYARETLERİNDE BULUNDU
 
Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aykan Çakar ve Belediye Amirleri ile birlikte Çukurca Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 
Kaymakamımız, karakol komutanımızdan bölge ve karakol hakkında bilgiler alıp, Karakol ve Üst Bölgesi ziyaret defterlerini imzaladı. Karakol mutfağını ve yatakhaneleri gezerek incelemelerde bulundu. Ardından Karakol Üst Bölgesi yolu yapım çalışmalarını yerinde denetledi.
 
Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ, "İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Çukurca Jandarma Karakol Komutanlığımız ve personeli diğer Jandarma Karakol Komutanlıklarımız kadar önemli, ilçemizin güvenli olmasını sağlayan aslanlarımıza, neferlerimize moral, motivasyon ve destek verebilmek amacıyla Çukurca’dayız. 564 km2 yüzölçümü olan ilçemiz her yönüyle güvenli bir yerdir. Kolluk personelimizdeki azim, kararlılık, moral ve motivasyonla bu had safhadadır. İlçemizde devletimizin her türlü hizmetini vatandaşımıza doğrudan götürmek için 7/24 çalışacağız. Her vatandaşımız Anayasamızın 10. Maddesinde ifadesinde amir hükümlerle ifade edildiği gibi eşit haklara sahip birinci sınıf vatandaştır. Bu kapsamda her vatandaşımıza eşit mesafede öncelik ve aciliyetlere göre hizmetler kesintisiz devam ettirilecektir. Bu kapsamda 564 km2 nin her bir karış toprağında ansızın bitecek, askerimizin, vatandaşımızın sorunsallarını aracısız öğrenecek ve ona göre hizmetlerimizi şekillendireceğiz. Rabbim hiçbir vatandaşımızın ve hiçbir kolluk personelimizin ayağını taşa değdirmesin, bizler vatanımızın, milletimizin hizmetkârı olmaya 7/24 devam edeceğiz” dedi. Çukurca köyümüzde görevlerini ifa eden kolluk personellerimize, öğretmenlerimize, koruculara ve vatandaşlarımızla hasbihal eden Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ, okul ziyareti ve ev ziyareti gerçekleştirdikten sonra Çukurca Köyümüzden ayrıldı.