KAYMAKAM/BELEDİYE BAŞKAN V. MEHMET TUNÇ BEY’İN
10 KASIM MESAJI
 
Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, vermiş olduğu istiklal mücadelesi ile Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir. Milletimiz O’nun önderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen, dünya tarihinin en şanlı ve başarılı mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmış ve Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. Bugün, mensubu olmakla gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'nde, bağımsız ve özgür bireyler olarak yaşıyorsak bunu başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize ve aziz milletimize borçluyuz.
 
Atalarımızdan devraldığımız bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için vatanımıza, milletimize ve kutsal olan tüm değerlerimize her koşul ve şartta sahip çıkacağız. Atatürk’ün aziz hatırasına saygının gereği olarak, millet olarak birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olacağız.
 
Vefatının 80'inci yıl dönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyor. Vatan toprağı için canını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimiz içinde şifalar diliyoruz.
 
 
Mehmet TUNÇ
Kaymakam
Belediye Başkan V.