ŞEHİT J. ASB. YAKUP AKDAĞ PARKI AÇILIŞI
İlçemiz Çukurca Köyü Karakol Komutanı olarak görev yaparken 24.07.2017 tarihinde hain bir saldırı sonucu şehit olan J. Asb. Yakup AKDAĞ’ın adı yaşatılıyor.
Kardeş Niğde Belediyesinin destekleri ile Baykan Belediyesi tarafından yapılan parka şehidimizin ismi verildi. Parkımızın açılışı mütevazı bir törenle gerçekleştirildi. Açılış törenine Siirt Valisi Sayın Ali Fuat ATİK, 3. Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk xx, Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Cuma ÇOTU, eski Kaymakamımız Mehmet KOCABEY, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa YİĞİT, il ve ilçe protokolünün yanı sıra şehidimiz Yakup Astsubayın Tokat’tan gelen ailesi katıldı. Duygu dolu anların yaşandığı programda şehidin dedesi Mehmet AKDAĞ’a Baykan Belediye Meclisi tarafından “Fahri Hemşehrilik Beratı” verildi. Sayın Valimizin beratı takdiminin ardından şehidimizin dedesi de konuşma yaptı.
Biz de parkımızın ilçemize hayırlı olmasını dilerken şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. Mekanın cennet olsun Yakup Astsubay.