Vali Ali Fuat ATİK Bey İlçemizde Polis Haftası Vesilesi ile Düzenlenen Yemekte Emniyet Mensupları ve Aileleri İle Buluştu
 
Baykan Kaymakamlığı ev sahipliğinde düzenlen programa; Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Yunus FIRAT, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi ATABAY, Baykan Kaymakamı Mehmet TUNÇ, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nihat ÖZEN, emniyet mensupları, aileleri ve çocukları katıldı.
 
Polis gününü kutlayan Vali Atik, ‘Bu yılki kutlamalarda polis aileleri ve çocuklarıyla birlikte olmak istedik, bu vesile ile kutlamaların ilkini bugün Baykan ilçemizde gerçekleştiriyoruz.’ dedi.
 
Polis ailelerine çocuklarını mutlak suretle okumaları gerektiğini tavsiye eden Vali Atik, ‘Polis camiamızın zor şartlarda görev yaptıklarını biliyoruz. Gelecekteki en büyük sermayemiz olan çocuklarımızı çağın gereklerine uygun okutmalıyız. Bu duygularımla, görevini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum.’ diye konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından Vali Atik, polis aileleri ve çocuklarıyla bir süre sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledi.
 
Program, çocuklara çeşitli hediyelerin dağıtılması ile sona erdi.