VEYSEL KARANİ’YE İKİ BÜYÜK HİZMET DAHA
Veysel Karani Beldemizde Belediyemiz tarafından yapılan hizmetler tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ihale iş ve işlemleri tamamlanan KÜTÜPHANE BİNASI ve ÇAY MAHALLESİ PARKI için sözleşmeler imzalandı.
863.000,00 TL bedelle ihale edilen Kütüphanemiz Belde Merkezinde yer alan umumi tuvaletler yıkılarak bunun yerine yapılacaktır. İçerisinde çocuklar, gençler ve engelliler için mekânların da oluşturulduğu üç katlı binamızda aynı zamanda konferans-tiyatro salonu da yer alacaktır. 6 ay içerisinde tamamlanması beklenen Kütüphanemizin %50 ödeneği Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından karşılanırken diğer yarısı ise Belediyemizin öz kaynakları ile finanse edilecektir.
Çay Mahallesinde bulunan Arınç Ortaokulunun yanındaki 2.500m2 alan içerisine yapılacak Parkımız ise tamamen Belediyemizin bütçesi ile yaptırılmaktadır. İçerisinde bir adet basketbol-voleybol sahası, büfe, fitness aletleri, çocuk oyun grupları kamelya ve piknik masaları yer alacaktır. Aynı ihale kapsamında Şeyh Osman Mahallesindeki parkımız da yenilenecektir. 90 gün içerisinde Parklarımız halkımızın hizmetine sunulacaktır. Beldemize hayırlı olsun.